قیمت چوب ترمو
جدیدترین لیست قیمت خرید و فروش ترمووود در اصفهان
آگوست 24, 2019
ترمووود
دستورالعمل رنگ کاری ترمووود
سپتامبر 2, 2019
Show all
نصب ترمووود

جزئیات و نکات حائز اهمیت هنگام نصب ترمووود

چوب ترمو یا ترمووود توسط فرآیندی تحت عنوان تیمار حرارتی چوب تولید می گردد. تحقیقات پیرامون ترمووود ابتدا در کشور آلمان و سپس در آمریکا مورد تحقیق قرار گرفت. کشورهایی نظیر فرانسه و هلند نیز در این زمینه تحقیقات بیشماری انجام داده اند ولی جامع ترین و متمرکزترین تحقیقات و مطالعات در کشور فنلاند که ابداع کننده این محصول است، صورت گرفته است. در این نوشته به بررسی جزئیات و نکات حائز اهمیت هنگام نصب ترمووود می پردازیم:

مرغوب ترین ترموود در کشور فنلاند تولید می گردد و در بسیاری از کشورها نیز در حال توسعه است. با توجه به موقعیت جغرافیایی فنلاند و همچنین تحقیقات گسترده ای که در زمینه حفظ محیط زیست و توسعه جنگل های تحت نظر انجام داده است، یکی از بهترین گزینه های تولید ترمووود بشمار می رود. متأسفانه در برخی از کشورها و همچنین ایران، به دلیل استفاده از مواد اولیه نامرغوب و همچنین قرارگیری در موقعیت جغرافیایی که امکان رشد و توسعه جنگل های تحت نظر برای تولید ترموود در آنها فراهم نیست، کیفیت محصول نهایی تولید شده بسیار پایین تر از آن چیزی است که در فنلاند تولید می شود.

نکته حائز اهمیت در فرآیند تولید ترموود استفاده از گونه های مرغوب درختان و همچنین در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و مرتبط با فرآیند تولید ترموود است. با توجه به گسترش روزافزون استفاده از ترموود در صنعت ساختمان در ایران، اقدام به تولید ترموود در ایران شده است، با در نظر گرفتن این مهم که در کشور عزیزمان ایران درختان کاج مورد نیاز و مواد اولیه مرتبط با این صنعت به وفور یافت نمی شود، برای تولید ترموود ایرانی می بایست از چوب های وارداتی استفاده شود که عمدتاً از گونه چوب های روسی است. لذا ترمووود ایرانی فاقد مقاومت و پایداری لازم در مقایسه با ترموود فنلاندی است و همچنین قیمت تمام شده ترموود ایرانی بسیار بالاتر از ترموود فنلاندی است.

نکات ضروری در هنگام نصب ترمووود

در هنگام نصب ترمووود باید به یک سری از نکات مهم توجه کرد تا به چوب آسیبی نرسد.در ادامه به بررسی این نکان می پردازیم:

 1. فرآیند حمل و نقل و تخلیه چوب های ترمو می بایست با دقت بالایی صورت پذیرد تا به مقاطع چوب ها آسیبی نرسد.
 2. با توجه به محیط سرشار از گرد و خاک در پروژه های ساختمانی می بایست نصب چوب های ترمو در آخرین مرحله عملیا ساخت و ساز انجام شود.
 3. جهت انبارش چوب های ترمو قبل از اجرا، می بایست دقت نظر داشته باشید که چوب ها در سطحی صاف و تراز دپو گردند زیرا ناصاف بودن سطح ممکن است در طول چوب های ترمو ایجاد تاب و پیچش نمایند.
 4. برای نصب چوب های ترمو می بایست از زیرسازی چوب های ترمو یا چوب های اشباع استفاده گردد.
 5. زیرسازی مربوط به نصب چوب های ترمو می بایست کاملاً صاف و تراز باشد تا به چوب ها آسیبی نرسد.
 6. از نصب چوب های ترمو به صورت مستقیم و بدون زیرسازی جداً خووداری کنید.
 7. همواره در نظر داشته باشید که می بایست برای محاسبه ضخامت تمام شده محل نصب چوب های ترمو، می بایست ضخامت زیرسازی و پروفیل های ترموود را در نظر بگیرید.
 8. در صورت استفاده از سیمان برای سطح زیرین مربوط به زیرسازی، می بایست ضخامت آن حداقل 4 سانتی متر باشد.
 9. با توجه به خصوصیات فیزیکی آهن مبنی بر تغییر ابعاد در مجاورت گرما و سرما، از نصب مستقیم چوب های ترمو بر روی زیرسازی آهنی جداً خودداری کنید.
 10. حداقل فاصله مابین پروفیل های زیرسازی مربوط به نصب چوب های ترمو می بایست، 50 سانتی متر باشد.
 11. حداقل فاصله نصب اولین پیچ از ابتدای پروفیل چوب های ترمو می بایست 4 تا 6 سانتی متر باشد.
 12. جهت پیشگیری از زنگ زدگی پیچ ها و انتقال آن به سطح پروفیل های ترموود، می بایست از پیچ های استیل یا گالوانیزه استفاده شود.
 13. جهت سهولت در امر نصب چوب های ترموود، می توان از پیچ های خودکار ( پیچ سر مته ) استفاده کرد.
 14. در نظر داشته باشد جهت انتخاب پیچ مناسب برای نصب چوب های ترمو، تناسبی بین قیر پیچ و ابعاد پروفیل ترموود وجود داشته باشد تا از ترک خوردگی آن پیشگیری شود.
 15. در نظر داشته باشد تا حد ممکن از نصب پیچ و میخ بر روی گره های چوب های ترمو خودداری کنید.
 16. در صورت استفاده از آهن برای سطح زیرین مربوط به زیرسازی چوب های ترمو، می بایست تمامی پروفیل های آهنی آغشته به ضدزنگ گردند.
 17. همواره در نظر داشته باشد بهترین گزینه برای نصب چوب های ترمو، استفاده از کلیپس های طراحی و تولید شده توسط شرکت تولیدکننده چوب های ترمو است.
 18. در صورت نصب چوب های ترمو در مجاورت باغچه یا خاک، می بایست جهت جلوگیری از رشد و نمو قارچ، از زیرسازی چوب های اشباع استفاده گردد.
 19. پوشش محافظ مرغوب یکی از کلیدی ترین عوامل اثرگذار در حفظ زیبایی و دوام چوب های ترمو است، لذا در انتخاب و نحوه اعمال پوشش محافظ چوب های ترمو همواره دقت نظر داشته باشید.
 20. استفاده از پرسنل مجرب و آشنا با چوب های ترمو و مسائل مرتبط با نصب آن می تواند در کیفیت نهایی پروژه شما بسیار حائز اهمیت و اثرگذار باشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات کامل درباره ی قیمت خرید و فروش ترمووود و رنگ ترمو با شماره ی ما ۰۳۱۳۶۶۲۰۹۶۵ تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *