ترمووود (ترموری)

مجموعه محصولات تجاری ترموری Thermory تولید شرکت برنستول (Brenstol ) بوده که از سال ۱۹۹۷میلادی یکی از بزرگترین تولید کنندگان ترمووود در اروپا می‌باشد و طیف بسیار وسیع و متنوع از این محصولات را جهت استفاده در فضاهای خارجی و داخلی ارائه می‌دهد. چوب‌های ترمو برای نمای ساختمان، کف‌های چوبی محوطه‌های باز، آلاچیق، لوورهای چوبی، پارکت‌های تمام چوب ترمو و سایر محصولات چوبی برای کاربردهای متنوع.
فرآیند تیمار حرارتی چوب‌ها که در آن فقط از حرارت و بخار آب استفاده شده، در کوره‌های مخصوص، به همراه دانش فنی غنی شرکت برنستول، باعث شده که همواره نام ترموری معرف ترمووود با کیفیت بسیار عالی باشد.
در فرآیند ذکر شده دو سطح حرارتی می‌تواند اعمال شود، سطح حرارت متوسط و سطح حرارت بالا. در سطح حرارت متوسط، رنگ ترمووود از قهوه‌ای روشن تا قهوه‌ای متوسط متغیر بوده و علاوه بر زیبایی بخشیدن بیشتر به بافت طبیعی چوب، ثبات ابعادی آن را به همراه می آورد و این محصول را می‌توان به عنوان گزینه‌ای عالی برای استفاده در داخل ساختمان مانند پوشش دیوار و کف فضاهای داخلی انتخاب کرد. در سطح حرارت بالا، محصول از ثبات ابعادی و نیز پایداری بسیار بالا برخوردار بوده که به صورت قابل توجهی طول عمر آن در شرایط آب و هوایی مختلف بالا می‌رود و در مقابل آفت‌های متفاوت مقاوم می‌شود. خواص مذکور، این چوب‌ها را حتی برای محیط نمناک مناسب نموده و بسته به گونه چوب، رنگ این ترمووود ها از قهوه‌ای متوسط تا قهوه‌ای تیره متغیر است. ترمووود به واسطه ثبات ابعادی، جذب بسیار کم رطوبت و پایداری زیاد، گزینه ای بسیار مناسب برای جایگزینی چوب‌های حاره‌ای بوده و باعث حفظ هرچه بیشتر جنگل‌های با ارزش مناطق حاره‌ای می‌شود .
مواد خام کارخانه‌جات برنستول به منظور تولید محصولی با کیفیت بالا با دقت زیاد انتخاب و خریداری می‌شود. جنگل‌های شمال آمریکا برای تاًمین چوب‌های زبان گنجشک که مناسب‌ترین نوع (Thermo Ash) را فراهم می‌آورد و جنگل‌های مرکز فنلاند برای تاًمین چوب درختان سوزنی برگ و تولید Thermo Pine، منابع اصلی تهیه مواد خام ترموری هستند.

چوب ترمووود گونه زبان گنجشک ( Ash )

چوب ترمووود گونه کاج ( Pine )